W sobotę 14 czerwca i niedzielę 15 czerwca policjanci na terenie garnizonu mazowieckiego prowadzą działania „E-rower”.
Funkcjonariusze ruchu drogowego – również z wykorzystaniem policyjnych dronów – będą sprawdzać:
czy rowerzyści schodzą z roweru, przechodząc przez przejście dla pieszych
czy rowery, zwłaszcza elektryczne spełniają warunki techniczne
Pamiętajmy! Bezpieczeństwo na drodze zależy przede wszystkim od nas samych.

Dlatego:
– Zakładaj kask
– Oświetl swój rower
– Stosuj się do przepisów
Gdy nie ma wyznaczonego przejazdu dla rowerów, a jest tylko przejście dla pieszych – zsiądź z roweru i przeprowadź go.
Jedźmy mądrze i bezpiecznie
źródło: Policja Mazowiecka
