Już 31 sierpnia w gościnnym Starym Opolu spotkamy się na Gminnych Dożynkach Gminy Siedlce.
To idealna okazja, aby wspólnie podziękować za udane plony i podkreślić ciężką pracę naszych rolników. To moment, w którym tradycja spotka się z dobrą zabawą.
Uroczystości zaczniemy tradycyjnie – Mszą Świętą w intencji rolników, która sprawowana będzie w kościele parafialnym w Starym Opolu. Podziękujemy za wszystko, co dała nam ziemia, a poświęcone wieńce dożynkowe będą symbolem naszej wdzięczności. Następnie uroczystym przemarszem korowodu udamy się na tereny przy świetlicy wiejskiej – będzie to piękny, wzruszający moment, który połączy pokolenia.
Ale Dożynki to nie tylko chwila zadumy!
To także czas, żeby się rozluźnić i wpaść w wir zabawy! Przygotowaliśmy dla Was mnóstwo muzycznych atrakcji, które rozgrzeją atmosferę:
Na scenie wystąpią nasze Zespoły Śpiewacze i Chór Gminy Siedlce, a także gwiazdy:
Brathanki – ich folkowe hity znacie wszyscy! Gwarantujemy, że będziecie śpiewać razem z nimi.
Diiya – młoda, energiczna artystka, która wprowadzi Was w imprezowy nastrój.
Maja Hyży – jej wyjątkowy głos i charyzma oczarują każdego.
Kaen – dla fanów rapu będzie to prawdziwa gratka!
Oczywiście nie zabraknie też pysznego jedzenia, regionalnych specjałów i atrakcji dla dzieci. To idealny dzień, żeby spędzić go z rodziną, przyjaciółmi i sąsiadami.
źródło: FB Gmina Siedlce
