Ostrowscy policjanci z ruchu drogowego zatrzymali do kontroli dwójkę kierujących autami, nie mających uprawnień do kierowania pojazdami. Sprawy będą miały finał w sądzie.
Ostrowscy policjanci z ruchu drogowego zatrzymali dwójkę kierujących, którzy pomimo braku uprawnień zdecydowali się na kierowanie autem. 1 czerwca po godz. 17:00 w Komorowie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego Mercedesem. Za kierownicą auta siedział trzeźwy 24-latek z powiatu ostrowskiego. Weryfikacja jego danych osobowych w policyjnych systemach wykazała, że mężczyzna nie ma uprawnień do kierowania pojazdami.
Kolejna kontrola została przeprowadzona 2 czerwca po północy w Ostrowi Mazowieckiej na ul. 3Maja. Patrol ruchu drogowego zatrzymał trzeźwą kierującą Skodą 32-letnią mieszkankę powiatu ostrowskiego. Kobieta również nie miała uprawnień do kierowania autem.
W obydwu przypadkach podróż kierujących zakończyła się, auta zostały przekazane osobom posiadającym uprawnienia. Policjanci przygotowali dokumentację będącą podstawą do skierowania wniosku do sądu o ukaranie.
Za kierowanie autem bez uprawnień grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 złotych. Dodatkowo sąd orzeka zakaz prowadzenia pojazdów.
źródło: Policja Ostrów Mazowiecka, autor: asp. Marzena Laczkowska
