Nieoczekiwany finał interwencji

Nieoczekiwane zakończenie miała interwencja, do której doszło w czwartkowy wieczór na terenie Białej Podlaskiej. Z relacji zgłaszającej wynikało, że znajomy wysyła jej wiadomości, które bardzo ją zaniepokoiły. Obawiała się o jego zdrowie i życie. Mundurowi rozpoczęli poszukiwania, jednak gdy mężczyzna powrócił autem na miejsce zgłoszenia, okazało się, że jest nietrzeźwy… Teraz odpowiadał będzie za jazdę „na podwójnym gazie”.

Dość nieoczekiwane zakończyła się interwencja zgłoszona w czwartkowy wieczór na terenie Białej Podlaskiej. Z relacji kobiety wynikało, że znajomy, z którym widziała się chwilę wcześniej wysyła jej niepokojące wiadomości. Obawiała się bowiem, że chce odebrać sobie życie.  

W związku z istniejącym realnym zagrożeniem natychmiast rozpoczęły się działania mundurowych. W trakcie wykonywanych czynności funkcjonariusze ustalili, że poszukiwany 30-latek powrócił na miejsce zgłoszenia. Mężczyzna czuł się dobrze i nie potrzebował pomocy, jednak od razu wyczuwalna była od niego woń alkoholu. Przeprowadzone przez policjantów badanie wykazało w jego organizmie ponad promil alkoholu. W rozmowie z mundurowymi tłumaczył, że wypił tylko jedno piwo… Mężczyzna trafił do „policyjnego aresztu”.

Ustalamy teraz wszystkie okoliczności sprawy. Przypominamy również, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności. Do tego sąd orzeka środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat, przy czym minimalny okres, na jaki zakaz ten jest orzekany to 3 lata. Osoby kierujące pojazdem w stanie nietrzeźwości muszą się też liczyć z dotkliwymi konsekwencjami finansowymi.

Przypominamy, że w razie trudnej sytuacji życiowej nie wstydźmy się prosić o pomoc. Kontakt ze specjalistami dyżurującymi pod podanymi niżej numerami telefonów jest bezpłatny, a porady i pomoc udzielane są anonimowo:

  • Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym numer 800 70 2222 (całodobowo, 7 dni w tygodniu);
  • Kryzysowy Telefon Zaufania numer 116-123 (czynny codziennie w godzinach 14.00-22.00);
  • Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży numer 116-111 (całodobowo, 7 dni w tygodniu)

źródło: Policja Biała Podlaska, autor: nadkom. Barbara Salczyńska-Pyrchla