We wtorek (5.08) policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach, wspólnie z funkcjonariuszami Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego, zatrzymali 54-letnią mieszkankę gminy Przesmyki. Kobieta przechowywała znaczne ilości papierosów i alkoholu bez polskich znaków akcyzy. Straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconych podatków oszacowano na ponad 190 tysięcy złotych.
Funkcjonariusze wytypowali posesję oraz pojazd, który mógł przewozić nielegalny towar. Podczas kontroli drogowej samochodu marki Volkswagen, kierowanego przez 54-latkę, ujawniono ponad 770 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy.
Policjanci przeszukali zabudowania gospodarcze należące do kobiety. Zabezpieczyli tam niemal 5300 paczek papierosów oraz 28 plastikowych pojemników z bezbarwną cieczą o silnej woni alkoholu, w sumie 140 litrów. Pojemniki nie posiadały żadnych etykiet ani znaków akcyzy. 54-latka dobrowolnie udostępniła pomieszczenia do przeszukania i przyznała, że ujawnione wyroby należą do niej.
Kobieta usłyszała zarzut przechowywania wyrobów akcyzowych bez wymaganych oznaczeń oraz niedopełnienia obowiązku zgłoszenia celnego. Po zakończeniu czynności została zwolniona. Teraz odpowie przed sądem.
źródło: Policja Siedlce, autor: kom. Ewelina Radomyska
